WYSTAWA online: Droga Górnego Śląska do Polski

Z wielką radością publikujemy Państwu naszą autorską wystawę online!
Wspòlnie ze wspaniałą ekipą specjalistek - Panią Gabrielą Helisz (historia), Panią Eweliną Kulik (historia), Panią Ewą Kruszyna (sztuka i historia regionòw) oraz Panią Joanną Ślosarczyk (język polski) przygotowaliśmy dla Was wystawę online! Przełożeniem przygotowanych informacji na język wizualny zajęła się nasza Pani dyrektor - Marta Pilarska.

Ku pamięci Pana Andrzeja Żaka

Nie ma odpowiednich słów, by wyrazić smutek po stracie bliskich nam osób. Prosta obecność, uścisk dłoni to często więcej niż najmądrzejsze ze słów - nawet w bibliotece. Bardzo nam przykro dowiedziawszy się o stracie człowieka, który był tak bliski literaturze - Pan Andrzej Żak - powieściopisarz, autor wielu sztuk teatralnych i telewizyjnych dla dzieci.

KAMISHIBAI... papierowy teatr, teatr ilustracji

Dla Waszych Milusińskich odwiedziliśmy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebiniu oraz Przedszkole Publiczne w Strzebiniu. Przybliżyliśmy Wam: "Legendę o Skarbniku", "Bajkę o Wiśle", "Groszki", "Rower walentynki", "Szukając Marudka", "Kotkę Milusię", a także historię "Mój przyjaciel Kemushi".
Ponadto wtajemniczyliśmy najmłodszych Czytelników z charakterystyką pracy bibliotekarskiej, ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki, zakładaniem kart czytelniczych oraz wypożyczaniem

Nowy logotyp biblioteki

W wyniku konsultacji z Panem Wójtem Zbigniewem Seniów - powstał nowy logotyp biblioteki. Autorką logotypu jest Pani Dyrektor Marta Pilarska. Logotyp zawiera w sobie elementy nowoczesności połączone z tradycją, ponieważ tak właśnie kojarzy nam się Gmina Koszęcin. Przygotowaliśmy dla Was objaśnienie znaku. Ponadto stworzyliśmy dodatkowe wersje logotypu dla naszych gminnych filii bibliotecznych. Wersję rozszerzoną i skróconą znaku. Zerknijcie na wizualizacje. Pozdrawiamy serdecz

Walentynki

Tak wiele pisze się o miłości... Pisze piosenki i pieśni, kręci się filmy, tworzy książki i wiersze. Komponuje muzykę, miłość dla niejednej duszy muzą. Dziś prezentujemy Wam autorów, którzy piszą o miłości - tej prawdziwej, spełnionej, czasem nieszczęśliwej, a czasem wykreowanej, bo miłość przecież niejedno ma imię... Przygotowaliśmy dla Was zbiór autorów, których książki znajdziecie w naszych placówkach.

1 2 3 4 5 >>