Życzenia Wielkanocne 2023

Niechaj wielkanocne życzenie, pełne nadziei i miłości, przyniesie sercu pokój dzisiaj i w przyszłości.

Bibliotekarz a przyszła praca zawodowa

Dziś gościliśmy uczniów 6 klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie. Zajęcia miały nietypowy charakter, ponieważ połączyliśmy zwiedzanie biblioteki wraz z przedstawieniem zawodu rodzica - bibliotekarza w ramach rekonesansu zawodowego.
Nie zabrakło chwil na mały konkurs czytelniczy, w ramach którego czytaliśmy urywki książek o "Harrym Potterze" - tak lubianym bohaterze powieści fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki J.K. Rowling.

Wiosenne zwiedzanie biblioteki

Witajcie!
W ubiegłbym tygodniu wiosennym krokiem przywitaliśmy grupy maluszków, średniaków i starszaków z Przedszkola Muzycznego w Koszęcinie. Przybliżyliśmy im podstawowe zasady działania biblioteki. Grupa średniaków i starszaków wspólnie przeczytała parę zdań z podróży z „Nelką podróżniczką”.

Światowy Dzień Poezji

dziś Światowy Dzień Poezji. Nie sposób by nie wspomnieć dziś o Patronce roku 2023 - Wisławie Szymborskiej - laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996).

Otwarcie bibliotek w soboty - MARZEC

18.03.2023 r. - Filia Biblioteczna w Rusinowicach (9.00 - 13.00)

Zapraszamy!