Warsztaty regionalne

"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci." Innymi słowy... "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał".
Dziękujemy za zaproszenie do współpracy - jesteśmy szczęśliwi, ponieważ w tym tygodniu wspólnie z "Manufakturą słodyczy - Kukuryku na Patyku" przeprowadziliśmy zajęcia z regionalizmu śląskiego - odbiorcami byli Milusińscy z Sąsiedztwa.

Święto Dzieci

Przygotowując się do Święta Milusińskich, przearanżowaliśmy dla Was dział dziecięcy w GBP Koszęcinie. Zapraszamy do eksploatacji!

Czy wiesz, że...

trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021?
Spis jest organizowany raz na 10 lat.
A może ciekawi Cię ile osób mieszka w Polsce?
Szczegóły tutaj: https://spis.gov.pl/
Życzymy powodzenia!

101 urodziny Jana Pawła II

Kultura niejedno ma imię. Nie da się zaprzeczyć, że przez wiele różnych czynników należymy do kręgu kultury chrześcijańskiej. Niewątpliwie - jednym z jej wybitnych przedstawicieli jest Jan Paweł II. Nie każdy wie, że oprócz faktu bycia Papieżem, Jan Paweł II realizował się jako: poeta, poliglota, aktor, dramatur i pedagog. Filozof historii, fenomenolog, mistyk i przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego.

WYSTAWA online: Droga Górnego Śląska do Polski

Z wielką radością publikujemy Państwu naszą autorską wystawę online!
Wspòlnie ze wspaniałą ekipą specjalistek - Panią Gabrielą Helisz (historia), Panią Eweliną Kulik (historia), Panią Ewą Kruszyna (sztuka i historia regionòw) oraz Panią Joanną Ślosarczyk (język polski) przygotowaliśmy dla Was wystawę online! Przełożeniem przygotowanych informacji na język wizualny zajęła się nasza Pani dyrektor - Marta Pilarska.

<< 1 2 3 4 5 .. 8 >>