Najnowsze wiadomości

Dzień Dziecka w Rusinowicach

Witajcie Kochani,
za nami przemiły Dzień Dziecka w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowicach, którym „opiekujemy się” jako Biblioteka.

Czas na podziękowania! Dziękujemy naszym Strażakom z Rusinowic za piękny popis umiejętności strażackich, za mądre słowa i wiedzę na temat ratowania ludzkich istnień Dziękujemy Stowarzyszeniu „Montownia” za wodzę fantazji podczas warsztatów kreatywnych z Milusińskimi.

Rok 2022 uznany rokiem Marii Konopnickiej

Witajcie Mili,
może zastanawiacie się dlaczego na naszym Dniu Dziecka poruszamy temat Marii Konopnickiej? Niezaprzeczalnie autorka wierszy kojarzy się z literaturą dziecięcą... Jednak to nie wszystko. Rok 2022 jest uznany rokiem MARII KONOPNICKIEJ :-)

Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowicach w dniu 28.05.2022 r.
Przed nami czytanie wierszy Marii Konopnickiej, pokaz strażacki, warsztaty kreatywne oraz animacje dziecięce.

Do zobaczenia!

"Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na wspólne czytanie"

Dziś odsłonimy rąbek tajemnicy... w jaki sposób pojawiły się w naszych bibliotekach przepiękne książki o dinozaurach, pszczołach i planetach, które mieli okazje podczas ostatniej wizyty oglądać nasi Milusińscy.
W ubiegłym roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji dedykowanej bibliotekom „Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na wspólne czytanie”. W wyniku głosowania internetowego znaleźliśmy się w gronie bibliotek, które otrzymały książki dziecięce.

Dzień Bibliotekarza

Witajcie Mili,
wczoraj świętowaliśmy DZIEŃ BIBLIOTEKARZA, trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK, a pod koniec maja ma miejsce DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY.
W naszych filiach bibliotecznych w tym tygodniu spotkania z Dziećmi i związane z nimi lekcje biblioteczne, które wprowadzają w świat książek i wyobraźni Najmłodszych. Pokazują możliwości, które stwarza biblioteka. Zdajemy sobie sprawę, że biblioteki to dla wielu - pierwsze miejsce spotkania z instytucją kultury. To dla nas zaszczyt.