Najnowsze wiadomości

Życzenia wielkanocne

Mili Czytelnicy,
życzymy wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Spokoju, radości, odpoczynku, pięknych chwil spędzonych w gronie Bliskich.
W dniu 15.04.2022 r. GBP w Koszęcinie oraz Filia Biblioteczna w Rusinowicach będą pracować w skróconych godzinach.
GBP w Koszęcinie: 8:00 - 14:00
Filia Biblioteczna w Rusinowicach: 9:00 - 14:00
Filia Biblioteczna w Strzebiniu: nieczynne

„Jak komunikować się z Seniorkami i Seniorami?”

Witajcie Kochani!
Mamy nadzieję, że wiecie już, że ważni są dla nas Milusińscy i ich rozwój. Jednak w naszych działaniach pamiętamy o Wszystkich Czytelnikach. Tym razem zorganizowaliśmy szkolenie biblioteczne na temat pracy z Seniorkami i Seniorami.

Podziękowania dla Pani Halinki

W ubiegłym tygodniu nasz wieloletni pracownik, Pani Halinka, odeszła na emeryturę. Entuzjastka zajęć z Milusińskimi, która przez wiele lat organizowała dla Dzieci spotkania z bajką, zajęcia plastyczne, pogadanki i masę atrakcji. Zaangażowana w swoją pracę pełniła rolę bibliotekarki od 1990 roku. Opiekun Filii Bibliotecznej w Rusinowicach oraz Sadowie.

Materiały edukacyjne w języku ukraińskim

Jedno z naszych ulubionych kreatywnych wydawnictw, a mianowicie Wydawnictwo Dwie Siostry ❤️ opublikowało materiały edukacyjne w języku ukraińskim. Skorzystajcie Kochani!
Przyda się na zajęcia z Milusińskimi - opis kolorowanek i krótkie wprowadzenie jest przetłumaczone z języka polskiego na język ukraiński:
https://wydawnictwodwiesiostry.pl/materialy-edukacyjne/dla-dzieci-i-rodzicow/materialy-w-jezyku-ukrainskim?fbclid=IwAR2Iflwk23S-mradqtTcQO35JaW6SVTLGzOTwrBzaCK7i_MNdZk-97F1LUI

"Podaruj książkę ukraińskim dzieciom"

Witajcie Drodzy Czytelnicy,
Instytut Książki oraz Fundacja Metropolia Dzieci wraz z przyjaciółmi – wolontariuszami, dla których czytelnictwo i los najmłodszych są ważne, organizuje zbiórkę na zakup książek dla dzieci od wydawców z Ukrainy - "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom".