Najnowsze wiadomości

SILESIA RACE - QUIZ

Witajcie!
W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję wspomóc swoim działaniem imprezę "Silesia race" (http://silesiarace.pl/php/index.php). Zarówno w Koszęcinie, jak i Rusinowicach czekali na Was nasi pracownicy z niespodziankami. Jednym z zadań uczestników było rozwiązanie QUIZ-u związanego z naszą Gminą - pt. "Znam Koszęcin" opracowanego przez organizatora biegu, który chętnie udostępnił go naszym Czytelnikom. Chcemy dać szansę wykazania się również i naszym Mieszkańcom.

INFORMACJA

W związku z nieobecnością pracownika
biblioteka będzie czynna w niepełnym wymiarze godzin.


Gminna Biblioteka Publiczna w Koszęcinie:
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 12:30
Czwartek: 11:00 - 19:00
Piątek: 11:30 - 16:00

Filia biblioteczna w Strzebiniu:
Środa: 13:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 11:00

Dziękujemy za wyrozumiałość, do zobaczenia!

Św. Mikołaj w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowiach

6 grudnia tuż, tuż... Za oknem coraz więcej świątecznych dekoracji. Delikatnie prószy śnieg, zatem św. Mikołaj ma świetne warunki by nadjechać swoimi saniami i zaszczycić nas swoją obecnością. Nie ominie naszej biblioteki.
Już niebawem, bo niedzielnym popołudniem (5 grudnia 2021 r.) zagości w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowiach, gdzie rozda podarunki Dzieciom. Świętego można się spodziewać w godzinach 16.00 - 17.00, podczas których będzie można wykonać zdjęcie pami

Pan Jan Myrcik kończy 90 lat

Witajcie,
dziś 90 lat kończy Pan Jan Myrcik. Nie sposób nie wspomnieć o tym w naszej Bibliotece. Życzymy kolejnych lat w zdrowiu, miłości i twórczości. Gratulujemy i dziękujemy za chęć poznawania świata i opowiadania słowami naszej okolicy. W swoich zasobach znaleźliśmy wiele pozycji Pana Jana i postanowiliśmy zrobić z Jubilatem zdjęcie i przekazać wiązankę kwiatów! To jest piękna pamiątka dla nas wszystkich. Tym samym chcemy zachęcić Was do zapoznania się z działem

"Mała książka - wielki człowiek"

Witajcie Drodzy Czytelnicy,
jest nam bardzo miło poinformować, że nasza biblioteka przystąpiła do projektu "Mała książka - wielki człowiek" realizowanego przez Instytut Książki. To projekt dedykowany Dzieciom w wieku 4-6 lat, który ma na celu zachęcenie i rozwijanie czytelniczych zainteresowań i wyobraźni Milusińskich.