Ku pamięci Pana Andrzeja Żaka

Ku pamięci Pana Andrzeja Żaka

Nie ma odpowiednich słów, by wyrazić smutek po stracie bliskich nam osób. Prosta obecność, uścisk dłoni to często więcej niż najmądrzejsze ze słów - nawet w bibliotece. Bardzo nam przykro dowiedziawszy się o stracie człowieka, który był tak bliski literaturze - Pan Andrzej Żak - powieściopisarz, autor wielu sztuk teatralnych i telewizyjnych dla dzieci.

Wspieramy Rodzinę i przyjaciół oraz dziękujemy za to co wniósł w nasze życie. Pan Andrzej Żak miał również swój wkład w tworzeniu tożsamości regionalnej naszej Gminy. W 2019 roku napisał opowieść o Zespole "Śląsk" pt. "Pan Hadyna i magiczna ławeczka" dla upamiętnienia 100-lecia urodzin Stanisława Hadyny - postaci tworzącej dziedzictwo kulturowe naszego regionu oraz kraju. Jesteśmy i łapiemy za rękę.

 

Dziękujemy za dorobek i jesteśmy dumni, że mieliśmy okazję się poznać! Pamięć o Panu Andrzeju nie zginie przez wiele lat. Dzięki wspólnej inicjatywie nasz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny przekazał bibliotece egzemplarze książek Pana Andrzeja by rownież Państwo mogli poznać tych wyjątkowych ludzi - dziękujemy.


fot. przedstawiająca Pana Andrzeja Żaka - Agata Reich

Dodano: 2021-04-19 14:14:32