Ku pamięci Pana Andrzeja Żaka

Nie ma odpowiednich słów, by wyrazić smutek po stracie bliskich nam osób. Prosta obecność, uścisk dłoni to często więcej niż najmądrzejsze ze słów - nawet w bibliotece. Bardzo nam przykro dowiedziawszy się o stracie człowieka, który był tak bliski literaturze - Pan Andrzej Żak - powieściopisarz, autor wielu sztuk teatralnych i telewizyjnych dla dzieci.

Wspieramy Rodzinę i przyjaciół oraz dziękujemy za to co wniósł w nasze życie. Pan Andrzej Żak miał również swój wkład w tworzeniu tożsamości regionalnej naszej Gminy. W 2019 roku napisał opowieść o Zespole "Śląsk" pt. "Pan Hadyna i magiczna ławeczka" dla upamiętnienia 100-lecia urodzin Stanisława Hadyny - postaci tworzącej dziedzictwo kulturowe naszego regionu oraz kraju!

Jesteśmy i łapiemy za rękę.

Dziękujemy za dorobek i jesteśmy dumni, że mieliśmy okazję się poznać! Pamięć o Panu Andrzeju nie zginie przez wiele lat. Dzięki wspólnej inicjatywie nasz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny przekazał bibliotece egzemplarze książek Pana Andrzeja by rownież Państwo mogli poznać tych wyjątkowych ludzi - dziękujemy.

fot. przedstawiająca Pana Andrzeja Żaka - Agata Reich

Dodano: 2021-04-19 14:14:32