Podsumowanie akcji WAKACJE 2021

Podsumowanie akcji WAKACJE 2021

Dziś na ulicach można spotkać dzieci, które wędrują do szkół.
A my podsumowujemy naszą działalność, bardzo cieszymy się i dziękujemy za uczestnictwo w zajęciach. Było nam bardzo miło przygotowywać dla Was warsztaty.

Postanowiliśmy pokazać Wam efekty naszych prac z miesiąca sierpnia ???? Drugi miesiąc wakacji rozpoczęliśmy żywą lekcją historii. Zaprosiliśmy Milusińskich do naszej Izby Pamięci w Filii Bibliotecznej w Rusinowicach, gdzie Dzieci poznały przedmioty używane przez naszych Pradziadków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z głośnego czytania bajek. W swoich zasobach mamy parę egzemplarzy bajek terapeutycznych, które inspirują do wspólnych dyskusji. Tym razem rozmawialiśmy z dziećmi na temat nieśmiałości i strachu przed ciemnością, pomogły nam w tym bajki: "Nieśmiały Kuba" i "O Tomku, który bał się ciemności".
 
Podczas warsztatów plastycznych spotkaliśmy się z Grecją, Hiszpanią i Afryką. Dzieci poznały czym jest mozaika jako sztuka tworzenia obrazu nawiązując do starożytnej Grecji, dzieł styku kultur chrześcijańskich i arabskich. Zapoznaliśmy Milusińskich z wykorzystaniem mozaiki jako sztuki dekoracji we współczesnym świecie. Powstały oryginalne nakrycia głowy - sombrera oraz rycyklingowe zwierzęta Afryki, które pozwoliły na zapoznanie się z największymi, najcięższymi i najgroźniejszymi zwierzętami tego kontynentu ???? Miedzy wierszami zawieruszył się i przedstawiciel Euroazji w postaci wilka.
 
Usłyszeliśmy od Milusińskich, że zajęcia wakacyjne sprawiły Im dużo radości. A lubimy, kiedy radość się mnoży, więc w ramach możliwości postaramy się o ich kontynuacje.
 
Pozdrawiamy serdecznie ????

Dodano: 2021-09-01 13:25:54