"Droga Górnego Śląska do Polski" dostępna w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej

"Droga Górnego Śląska do Polski" dostępna w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej

Ten rok w naszej bibliotece mocno akcentuje się w tematyce Powstań Śląskich.
Wspólnie ze wspaniałymi ludźmi stworzyliśmy wystawę online, którą zaprezentowaliśmy Wam w maju na naszej stronie internetowej oraz profilu społecznościowym. Losy wystawy potoczyły się pięknie, przetłumaczyliśmy ją na język angielski, opracowaliśmy wersję graficzną również dla języka angielskiego, po czym zorganizowaliśmy dla Was wystawę stacjonarną w Domu Kultury im. Walentego Roździeńskiego w Koszęcinie.

Dziękujemy i cieszymy się, że tak licznie nas odwiedziliście ???? Plansze edukacyjne miały szansę pojawić się także na Inauguracji 69. Sezonu Artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – co bardzo nas cieszy. Okazało się jednak, że to nie koniec ????

Z wielką przyjemnością przekazujemy Wam wiadomość, że nasza wystawa została umieszczona na stronie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Co to znaczy? Znaczy to, że naszą pracę można przeglądać poprzez stronę ŚBC, która dba o kultywowanie dziedzictwa Śląska i jego historycznej i współczesnej różnorodności. Śląska Biblioteka Cyfrowa zajmuje się publikacją naukowego dorobek regionu i wspiera działalność dydaktyczną. Zasoby te udostępniane są wszystkim użytkownikom nieodpłatnie.

Ostatnim krokiem związanym z naszą wystawą „Droga Górnego Śląska do Polski. 1919/1920/1921” jest wydrukowanie plansz edukacyjnych, które będzie można przeglądać na miejscu w bibliotece głównej oraz filiach bibliotecznych naszej Gminy. Liczymy na to, że uda nam się w porozumieniu z szkołami wydrukować plansze również dla szkół. A nasza wspólna praca będzie ciekawym materiałem dydaktycznym dla Dzieci i Młodzieży urozmaicającym lekcje historii.

Trzymajcie mocno kciuki!
Wszystkim, który pomogli rozwinąć nam pomysł serdecznie dziękujemy!

Poniżej znajduje się link do przejścia na stronę Śląskiej Biblioteki Cyfrowej:
https://www.sbc.org.pl/dlibra/publication/554705/edition/520962/content

Dodano: 2021-10-25 13:01:43