Spotkania z dziećmi - Tydzień Bibliotek 2026

Spotkania z dziećmi - Tydzień Bibliotek 2026

Z całego serca dziękujemy Wam - dzieciom z przedszkoli i szkół za cudowne spotkania w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wasza energia, uśmiech i kreatywność sprawiły, że zajęcia pełne były kolorów i radości.

Na spotkaniach w siedzibie głównej i filiach bibliotecznych wspólnie tworzyliśmy Kodeks Szanowania Książek, dowiedzieliśmy się też jak szanować przyrodę. Dzieci poznały wiele ciekawych historii: Amelki i latającej księgi, cichutkiej lisiczki, ufoludków poszukujących na ziemi ważnych słów. Dyskutowaliśmy jakie słowa słowa mają dla nas największe znaczenie. Dzieci wzięły też udział w naszej zabawie pt. "Kwitną historie, owocują słowa..." i stworzyły wspaniałe książkowe ogrody pełne kwiatów! Pokazaliście, że wyobraźnia nie ma granic, a biblioteka może być miejscem magicznych przygód i odkryć. Nie możemy doczekać się kolejnych spotkań, które jeszcze przed nami...

Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.

Dodano: 2026-05-12 14:39:29