Najnowsze wiadomości

Ukraina

Witajcie Drodzy Czytelnicy.
Wspieramy Ukrainę dobrymi myślami i Wszystkim życzymy pokoju.
Jednocześnie przypominamy o trwających zbiórkach w naszej Gminie:

FERIE w Gminie

Rozpoczęły się... długo oczekiwane ferie.
Wiemy, że rozpiski z zajęciami dla Milusińskich macie już opanowane. Zamieszczamy przypomnienie grafiku zajęć w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowicach.
Czeka na Was garść atrakcji: zajęcia baletowe z elementami tańców ludowych (regionalnie), zajęcia plastyczne oraz tenis stołowy. Pamiętajcie o zgodach.
Pozdrawiamy serdecznie życząc udanego odpoczynku!

SILESIA RACE - QUIZ

Witajcie!
W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję wspomóc swoim działaniem imprezę "Silesia race" (http://silesiarace.pl/php/index.php). Zarówno w Koszęcinie, jak i Rusinowicach czekali na Was nasi pracownicy z niespodziankami. Jednym z zadań uczestników było rozwiązanie QUIZ-u związanego z naszą Gminą - pt. "Znam Koszęcin" opracowanego przez organizatora biegu, który chętnie udostępnił go naszym Czytelnikom. Chcemy dać szansę wykazania się również i naszym Mieszkańcom.

INFORMACJA

W związku z nieobecnością pracownika
biblioteka będzie czynna w niepełnym wymiarze godzin.


Gminna Biblioteka Publiczna w Koszęcinie:
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 12:30
Czwartek: 11:00 - 19:00
Piątek: 11:30 - 16:00

Filia biblioteczna w Strzebiniu:
Środa: 13:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 11:00

Dziękujemy za wyrozumiałość, do zobaczenia!

Św. Mikołaj w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowiach

6 grudnia tuż, tuż... Za oknem coraz więcej świątecznych dekoracji. Delikatnie prószy śnieg, zatem św. Mikołaj ma świetne warunki by nadjechać swoimi saniami i zaszczycić nas swoją obecnością. Nie ominie naszej biblioteki.
Już niebawem, bo niedzielnym popołudniem (5 grudnia 2021 r.) zagości w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowiach, gdzie rozda podarunki Dzieciom. Świętego można się spodziewać w godzinach 16.00 - 17.00, podczas których będzie można wykonać zdjęcie pami