WYSTAWA stacjonarnie: Droga Górnego Śląska do Polski

To niezwykłe momenty, kiedy pomysły mają szansę się zmaterializować. Jakiś czas temu pokazaliśmy Pańswu wystawę online na temat Powstań Śląskich. W ostatnich miesiącach przetłumaczyliśmy ją na język angielski i przygotowaliśmy wystawę do druku w języku polskim i angielskim. To chwila by podziękować Pani Ani Wachowskiej za pomoc w zorganizowaniu tłumaczenia oraz Pani Monice Szudy za przetłumaczenie naszej wystawy.

Podsumowanie akcji WAKACJE 2021

Dziś na ulicach można spotkać dzieci, które wędrują do szkół.
A my podsumowujemy naszą działalność, bardzo cieszymy się i dziękujemy za uczestnictwo w zajęciach. Było nam bardzo miło przygotowywać dla Was warsztaty.

Narodowe Czytanie

Warto pamiętać, że już w sobotę - 04.09.2021 r. podczas XI Pikniku Leśno-Łowieckiego Cietrzewisko w Koszęcinie w ramach Narodowego Czytania będzie czytana "Moralność Pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Chcąc zainspirować Was do tego wydarzenia wrzucamy na nasz profil dostępne materiały:

Nowości czytelnicze - LATO

W międzyczasie zajęć z dziećmi, w naszej bibliotece pojawiły się nowości czytelnicze. Siedziba główna oraz każda filia wzbogaciła się o ciekawe pozycje książkowe. Jednak to nie koniec niespodzianek czytelniczych na ten rok. Przed nami kolejne zamówienia. Tym razem planujemy wzbogacić księgozbiór dziecięcy.

PS: Czekamy na Wasze sugestie. Można do nas zadzwonić, napisać komentarz pod postem, napisać wiadomość prywatną lub odwiedzić nas w bibliotece i podać swoją prop

WAKACJE 2021 w bibliotece

Dzień dobry!
Za nami pierwszy miesiąc wakacji z Milusińskimi w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowicach. W ramach akcji "WAKACJE 2021" - na zaproszenie Pana Wójta organizujemy zajęcia w Filii Bibliotecznej w Rusinowicach. Dziś rozpoczynamy kolejny miesiąc działań.