Najnowsze wiadomości

WAKACJE 2021 w bibliotece

Dzień dobry!
Za nami pierwszy miesiąc wakacji z Milusińskimi w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowicach. W ramach akcji "WAKACJE 2021" - na zaproszenie Pana Wójta organizujemy zajęcia w Filii Bibliotecznej w Rusinowicach. Dziś rozpoczynamy kolejny miesiąc działań.

"Moja Mała Ojczyzna" - Fundacja BGK

Miło Was poinformować, że rozpoczęliśmy starania o zewnętrzne dotacje na modernizację biblioteki. To co możemy, wykonujemy własnymi rękami. Jednak na niektóre nasze działania - będą nam potrzebne moce zewnętrzne.
Wysłaliśmy nasz pierwszy wniosek do Fundacji BGK na projekt "Moja Mała Ojczyzna":
https://www.fundacja.bgk.pl/program/moja-mala-ojczyzna/...
Nie wiemy czy uda się pozyskać dotacje, ponieważ chętnych jest wielu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować.

Mapa sieci bibliotek

Czy wiesz, że w Gminie Koszęcin znajdują się aż 4 punkty biblioteczne tworząc sieć bibliotek? Wypożyczalnia główna w Koszęcinie, filie biblioteczne: w Sadowie, Strzebiniu i Rusinowicach. Czasami spotykamy się z głosami, że nie wiecie jak do nas trafić lub nie wiecie, że istniejemy ;-)
Lokalizacje poszczególnych punktów podajemy na stronie internetowej wraz z dokładnym adresem: http://www.biblioteka.koszecin.pl/informacje/kontakt

Warsztaty regionalne

"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci." Innymi słowy... "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał".
Dziękujemy za zaproszenie do współpracy - jesteśmy szczęśliwi, ponieważ w tym tygodniu wspólnie z "Manufakturą słodyczy - Kukuryku na Patyku" przeprowadziliśmy zajęcia z regionalizmu śląskiego - odbiorcami byli Milusińscy z Sąsiedztwa.

Święto Dzieci

Przygotowując się do Święta Milusińskich, przearanżowaliśmy dla Was dział dziecięcy w GBP Koszęcinie. Zapraszamy do eksploatacji!