Turniej Skata Sportowego w DSW w Rusinowicach

19.08.2023 r. w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowicach miał miejsce Turniej Skata Sportowego o Puchar Wójta Gminy Koszęcin z okazji Święta Rusinowic. W turnieju uczestniczyło 29 zawodników.

"Kultura Śląska w sieci"

Rozpoczęliśmy ciekawy projekt informacyjny "Kultura Śląska w sieci" = nasz bibliotekarski miniinformator Śląska. Projekt ma na celu pokazanie bogactwa kulturalnego na Górnym Śląsku. Będziemy prezentować Wam miejsca kultowe, jak i te, które pojawiły się niedawno. Architekturę, instytucje, ciekawe instalacje, a może i ludzi... Po to by zachęcić Was by odwiedzić, ucieszyć się, spędzić mile czas.

Obserwujcie nas na bieżąco!

"Chwyć długopis / zaproponuj / napisz" - skrzynki propozycji czytelniczych

W każdej spośród naszych bibliotek przygotowaliśmy dla Was SKRZYNKI PROPOZYCJI CZYTELNICZYCH" z szufladkami. Pragniemy, żebyście dzielili się z nami Waszymi pomysłami na kupno książek - na powieści i romanse, kryminały, horrory, fantastykę, literaturę dziecięcą i literaturę popularnonaukową. Na wszystko co Wam w duszy gra!
Są już z nami od paru miesięcy, korzystajcie z nich szczególnie teraz, kiedy planujemy zakup nowych książek ❤

Otwarcie bibliotek w soboty - SIERPIEŃ

W miesiącu sierpniu zapraszamy:
03.08.2023: Filia Biblioteczna w Rusinowicach (8:30-12.30)
26.08.2023: GBP Koszęcin (8.00-14.00)

Bierzemy udział w konkursach na środki zewnętrzne

Drodzy Czytelnicy,
jeszcze przed urlopem spieszymy z informacjami...
W tym roku bierzemy udział w 4 konkursach starając się pozyskać środki zewnętrzne.